8 tipov na otehotnenie
2.8.2017 892 Views

8 tipov na otehotnenie

1. Žiadny stres

Kto žije v strese, ten má menšiu chuť na sex. Okrem toho vyvedie nervozita hormóny a cyklus z miery.

2. Fitnes

Pravidelný šport zlepšuje krvný obeh. Fyzicky aktívne ženy otehotnejú ľahšie a priebeh ich tehotenstva je bez problémov.

3. Kyselina listová

Oznámte svojmu gynekológovi, že plánujete otehotnieť, aby vám mohol predpísať kyselinu listovú a vitamíny. Dobrá zásoba zvyšuje plodnosť.

4. Riziko amalgám

Choďte k svojmu zubnému lekárovi. Amalgámové výplne môžu byť zodpovedné za zriedkavú ovuláciu ženy.

5. Žiadne ohorky

Vyhnite sa pochutinám. Už 10 cigariet denne znižuje plodnosť u žien a mužov. Navyše fajčenie škodí už oplodnenej vaječnej bunke. Kofeín môže spôsobiť hormonálnu poruchu. Avšak u mužov prináša šálka kávy pred sexom spermie do pohybu.

6. Výživa

Zdravá strava je alfou a omegou pre vyvážené hormóny – a teda aj tehotenstvo. Zriecť sa mastného jedla!

7. Dávkovať sex

Počas plodných dní by ste nemali zriedkavo ale ani príliš často mať sex. Príliš málo sexu znižuje šance na oplodnenie a príliš veľa sexu znižuje kvalitu spermií. Odporúča sa dvojdňová pauza.

8. Poloha

Skutočne existuje poloha, ktorá zvyšuje šancu na oplodnenie: misionárska poloha. Táto poloha umožňuje hlboké vniknutie a tým zvyšuje šancu na úspešné oplodnenie. Po sexe by mala žena trochu odpočívať, aby spermie našli cestu cez kŕčok maternice. Či stojka na hlave pomôže po orgazme však nie je vedecky dokázané.

 

 

Previous Tehotná po potrate
Next Možno ovplyvniť pohlavie dieťaťa?

About author

You might also like

Tehotenstvo

Zásah do srdce i do života: Neplodné ženy většinou trápí deprese

Neplodnost je něco, co dokáže ženám neuvěřitelně ublížit a obrátit vzhůru nohama celý život. Není proto divu, že právě neplodné ženy mají až 3-krát větší riziko depresí! Nejedna mladá žena

Tehotenstvo

Tehotenský hormón HCG

Ľudský choriogonadotropín, v skratke HCG, je hormón, ktorý vzniká v placente s poskytuje základ pre mnoho dôležitých funkcií pri udržiavaní tehotenstva. Rozlišujeme medzi alfa HCG a beta HCG, pričom hormón

Tehotenstvo

Už 5 milionů dětí se narodilo díky umělému oplodnění!

Významný milník! 25. července 1978 přišla na svět Louise Brownová a stala se tak vůbec prvním dítětem, které bylo počato po umělém oplodnění mimo tělo matky. Dnes už je takových