Kožné problémy v tehotenstve
28.6.2017 749 Views

Kožné problémy v tehotenstve

Počas tehotenstva dochádza k mnohým hormonálnym zmenám. Tieto zmeny sú viditeľné navonok a to na koži. Veľa tehotných žien skutočne žiari. Pleť vyzerá mladšie, sviežejšie a ružovejšie, vlasy rastú a nádherne sa lesknú a nechty sú silné a vyzerajú zdravo.
Počas tehotenstva dochádza k mnohým hormonálnym zmenám. Tieto zmeny sú viditeľné navonok a to na koži. Veľa tehotných žien skutočne žiari. Pleť vyzerá mladšie , sviežejšie a ružovejšie, vlasy rastú a nádherne sa lesknú a nechty sú silné a vyzerajú zdravo. Iné ženy majú v tehotenstve akné a vypadávajú im vlasy. Ak ste sa našli v prvom prípade, tak si môžete gratulovať, užite si oslnivý a žiarivý vzhľad. Ak sa vás viac týka druhý prípad, pýtate sa samy seba prečo je to tak a ako sa tomu dá pomôcť.

 

Vy a vaše telo počas tehotenstva

 

V tehotenstve sa môže koža rôznym spôsobom meniť. Vaše telo zhromažďuje vodu, takže pokožka vyzerá bacuľatejšie a pevnejšie. Dôsledkom je súhrn príznakov. Prietok krvi v koži sa v rukách a nohách zvyšuje šesťkrát, a tým dochádza k náhlemu poteniu. To spôsobuje červené škvrny na rukách a krku. Bohužiaľ, môže tehotenstvo so sebou priniesť aj akné. Pokožka produkuje vďaka zvýšenej hladine hormónov viac mazu, ktorý upcháva póry a vedie k mastnej pleti a vyrážkam. Pokožka môže reagovať počas tehotenstva niekedy citlivo, pretože je napnutá a tým aj citlivejšie. Výsledkom sú nepríjemné strie. Pigmentácia tela sa môže dočasne zmeniť. Dôsledkom sú hnedasté pigmentové škvrny a pehy.

 

Prispôsobiť sa potrebám tela

 

Aj tehotná žena by sa mala starať o to, aby sa cítila vo svojej koži. V podstate je dôležité nájsť si v tehotenstve dostatok času pre seba. Aj keď sa treba s mnohými kožnými problémami vysporiadať, nie je dôvod na zúfalstvo. Existuje mnoho trikov a metód ako sa o telo starať.

Ak trpíte veľmi nadmerným potením, mali by ste sa denne sprchovať. Uistite sa, že používate jemný sprchový gél, aby nedošlo k zbytočnému dráždeniu pokožky. Ak máte akné, je potrebné tvár čistiť 2x denne s čistiacim mliekom alebo jemným peelingom. Peeling odstraňuje odumreté čiastočky. Ukľudňujúca maska na tvár je tiež naozajstným zázrakom. Nepríjemné tehotenské strie vznikajú natiahnutím spojivového tkaniva. Masážou, naťahovacím cvičením alebo športom ako je napr. plávanie sa môžu strie neutralizovať. Slnečné žiarenie zvyšuje pigmentáciu a preto je potrebné sa mu vyhnúť.

Previous Pripraviť otcov na pôrod
Next Ošetrujúca kozmetika

About author

You might also like

Tehotenstvo

9 dôvodov oneskorenej menštruácie

Ak sa žena nesnaží otehotnieť, sotva ju niečo rozruší viac ako oneskorená menštruácie. Prvý dôvod, ktorý nám v takejto situácii prichádza na myseľ, je tehotenstvo. Je však otehotnenie jediná príčina

Tehotenstvo

Bylinky podporujúce plodnosť

Bazalka, pakosť lúčna alebo alchemilka? Nie vždy je nutné používať chémiu. Poradíme Vám, ktoré bylinky môžu podporiť plodnosť prirodzene … Niekedy nechávajú vysnívané deti na seba dlho čakať. Avšak nie

Tehotenstvo

Prípravy pred pôrodom

Ste pár týždňov pred pôrodom a všetko vrátane kočíka, prebaľovacieho pultu, rozkošných malých vecí a plienok už máte pripravené. Postieľka je už tiež nachystaná, hračky a hrkálky vystavené v policiach.