Kyselina listová v tehotenstve
17.8.2017 741 Views

Kyselina listová v tehotenstve

Ktorá nastávajúca mamička sa neobáva o blaho svojho nenarodeného dieťatka? To, že nikotín a alkohol v tehotenstve sú absolútnym tabu je dnes všetkým jasné. Mnoho žien však nevie, že zodpovedajúca dávka správnych živín je pre vývoj dieťaťa veľmi dôležitá. V tejto súvislosti je jednou z najdôležitejších živín kyselina listová.

 

Zdravá výživa

Želaním každej ženy je priviesť na svet zdravé dieťa. Kyselina listová zvaná aj „tehotenský vitamín” je nenahraditeľná pre fyzický vývoj dieťaťa a pre hladký priebeh tehotenstva. Je hrozné, že len málo žien je dostatočne informovaných o účinku a význame kyseliny listovej!

 

Kyselina listová zaisťuje zdravie matky a dieťaťa

Mnohé ženy majú len približnú predstavu o význame kyseliny listovej počas tehotenstva. Myslia si, že tento vitamín B má plodné účinky. To je omyl. Kyselina listová nezvyšuje šance na otehotnenie, ale znižuje riziko deformít u nenarodených detí a to tým, že podporuje bunkové delenie a rast funkcie tela. Užívaním kyseliny listovej možno zabrániť vrodeným telesným chybám ako napr. rázštep podnebia, srdcové chyby a defekty neurálnej trubice a tým aj spojené komplikácie počas tehotenstva avšak vtedy, ak sa s jej užívaním začne včas.

 

Previous Plodnosť: najlepší čas
Next Bazálna teplota pred otehotnením a v tehotenstve

About author

You might also like

Tehotenstvo

Typické těhotenské problémy

Těhotenství je pro většinu žen nádherným a výjimečným obdobím. Bohužel, ne vždy je to i bezproblémové období a hodně budoucích maminek si projde všeličím. Jaké jsou časté problémy v těhotenství?

Tehotenstvo

Těhotná a chrápete? Může jít o signál mnoha komplikací!

Chrápání v těhotenství nemusí být jen tak! Chrápající žena je v podstatě raritou, ale jsou i takové, které během spánku vydávají tyto pro okolí nepříjemné zvuky. Chrápání u žen se

Tehotenstvo

Těhulky pozor: Výběr porodnice je opravdu důležitý!

Každá budoucí maminka zvažuje před porodem, které zdravotnické zařízení si pro svůj vytoužený “den D” vybere. Ne, nemusí to být hned porodnice v místní nemocnici, ačkoli její velkou výhodou je