Znížiť riziko alergie v tehotenstve
13.6.2017 899 Views

Znížiť riziko alergie v tehotenstve

Ako môžeme chrániť naše nenarodené dieťa pred alergiou? Túto otázku si kladú predovšetkým rodičia, ktorí sami trpia alergiami. Aj matky bez príznakov by chceli tomu zabrániť. Tu zistíte, čo môžete skutočne urobiť.

 

Ako môžeme chrániť naše nenarodené dieťa pred alergiou? Túto otázku si kladú predovšetkým rodičia, ktorí sami trpia alergiami. Aj matky bez príznakov by chceli tomu zabrániť. Tu zistíte, čo môžete skutočne urobiť.

 

Ak tomu zabrániť

 

Jeden z problémov, ktorý rozruší mnoho alergikov: Bude moje dieťa neskôr tiež trpieť sennou nádchou? Budeme musieť raz odmietnuť túžbu po domácom zvieratku, pretože je alergické na zvieraciu srsť? Obavy sú najprv oprávnené: Štúdie ukázali, že riziko vzniku alergií je vyššie, medzi 20 a 40 %, ak jeden z rodičov je alergický. Ak sú obaja rodičia alergickí, sa riziko vzniku zvyšuje na 40 až 60 %.

Avšak: Už počas tehotenstva môžete urobiť niečo, aby ste oneskorili alergiu vášho dieťaťa, alebo dokonca jej úplne zabránili:

 

Zdravá výživa

 

So všetkým, čo jete, naberáte potenciálne alergény, ktoré prechádzajú aj na dieťa. Mali by ste sa zriecť vysoko-alergénnych potravín ako sú vajcia alebo orechy. Takáto eliminačná diéta by mohla viesť k nedostatku zásobenia nenarodeného. Namiesto toho by ste sa mali vyvážene stravovať, s množstvom čerstvého ovocia a zeleniny.

 

Rozlúčiť sa so štvornohými priateľmi

 

Aspoň v detskej izbe nemajú domáce zvieratá čo hľadať. Pri veľmi vysokom riziku alergie dieťaťa by bolo rozumné už na začiatku tehotenstva psa alebo mačku dať do dobrých rúk – aj keď je to ťažké. Tak sa ešte do pôrodu môže znížiť hustota zvieracieho alergénu v byte. Deti nealergických rodičov sú oproti tomu lepšie chránené pred alergiami, keď vyrastajú so zvieratami.

 

Preč s cigaretami

 

Prestať s fajčením je jediným opatrením, s ktorým môže nastávajúca mamička znížiť riziko alergií svojho dieťaťa. Takto zabránite, aby cigaretové toxíny negatívne naprogramovali imunitný systém plodu. Deti, ktoré museli v maternici pasívne fajčiť, častejšie trpia alergiami. Okrem toho je narušený vývoj ich dýchacích ciest. A pretože dochádza k pasívnemu fajčeniu ešte nenarodeného, mal by partner zohľadniť zákaz fajčenia medzi svojimi štyrmi stenami!

 

Previous Starostlivosť o telo v tehotenstve
Next Život s dieťaťom: Rozdelenie úloh

About author

You might also like

Tehotenstvo

Dula a domáci pôrod – pôrod doma, alebo v nemocnici?

Ste tehotná po prvýkrát a všetko okolo tehotenstva a bábätiek je pre Vás novou krajinou? Možno čakáte svoj druhý, tretí alebo dokonca štvrtý prírastok do rodiny! Potom je pre Vás

Tehotenstvo

Těhulky – pozor na čistící prostředky!

V dnešní době jsme obklopeni chemií na každém kroku. V domácnostech běžně používáme celou řadu různých čisticích prostředků, bez kterých bychom se při údržbě domácnosti jen těžko obešly. Zatímco při

Tehotenstvo

Zřejmě se odhalila příčina předčasných porodů!

Vědcům se podařilo vysvětlit příčinu některých předčasných porodů i neúspěšných pokusů o vyvolání porodu. A navrhli i žádoucí řešení! Oznámily to Claire Hudsonová, Kate Heesomová a Andrés López Bernal z